logo aplikacji

Katalog zasobów

Sortowanie sort

Organizacje filter_list

Kategorie filter_list

Mapy

Znaleziono: 8
  • Mapa zagospodarowania terenów pogórniczych na Dolnym Śląsku

    Kompozycja mapowa pn. „Mapa zagospodarowania terenów pogórniczych na Dolnym Śląsku” jest pracą nagrodzoną za udział w V edycji konkursu „DOLNY ŚLĄSK NA KOMPOZYCJI MAPOWEJ” organizowanego w ramach obchodów światowego dnia GIS - GisDay2020 przez Wydział Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu oraz Politechnikę Wrocławską. Autorem mapy jest Pani Adrianna Radłowska, która wykonała ją w ramach pracy inżynierskiej pt. "Opracowanie bazy danych Dobrych Praktyk Zagospodarowania Terenów Pogórniczych na Dolnym Śląsku". Na mapie przedstawiono 98 obiektów pogórniczych wraz informacjami, między innymi o: eksploatowanym surowcu, okresie prowadzenia działalności górniczej oraz o atrakcjach. Obiekty podzielono na 6 grup tematycznych: podziemne miasto, jaskinia w kamieniołomie, dawny teren górniczy, kopalnia, odsłonięcie skalne oraz kamieniołom.

    typ: mapa
    Otwórz aplikację launch
  • Mapa lokalizacji jednostek Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej na Dolnym Śląsku

    "Mapa jednostek Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej na Dolnym Śląsku" jest pracą nagrodzoną za udział w konkursie "Dolny Śląsk na kompozycji mapowej" organizowanym w ramach obchodów VII Wrocławskiego Dnia GIS - GISday 2020 przez Wydział Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Politechnikę Wrocławską oraz Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Autorką mapy jest Pani Aleksandra Walkowicz. Na mapie przedstawiono 764 obiekty jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej i Państwowej Straży Pożarnej, które są zlokalizowane na terenie Dolnego Śląska, włącznie z Komendami Powiatowymi i Komendą Wojewódzką. Dane podzielono na 3 kategorie: Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczą Straż Pożarną oraz Inne (w skład których wchodzą: Lotniskowa, Zakładowa, Wojskowa Straż Pożarna oraz specjalistyczne grupy ratownicze). Dane pozyskano z Komendy Wojewódzkiej PSP oraz z Wydziału Zarządzania Kryzysowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, a także na podstawie informacji pozyskanych bezpośrednio od jednostek.

    typ: mapa
    Otwórz aplikację launch
  • Skarby II Wojny Światowej na Dolnym Śląsku

    Publikacja zwycięskiej pracy I edycji konkursu „Dolny Śląsk na kompozycji mapowej" z lat 2016/2017 organizowanego w ramach obchodów światowego dnia GIS - GisDay2016 przez Wydział Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu oraz Politechnikę Wrocławską. Mapa przedstawia wojenne pozostałości III Rzeszy w obrębie województwa dolnośląskiego. Treść mapy została podzielona na 3 sekcje o nazwach: „Tajemnicze konstrukcje”, „Skarby nieodnalezione” oraz „Skarby odnalezione”.

    typ: mapa
    Otwórz aplikację launch
  • Bitwy dolnośląskie XI – XIX w.

    Publikacja zwycięskiej pracy II edycji konkursu „Dolny Śląsk na kompozycji mapowej" z lat 2017/2018 organizowanego w ramach obchodów światowego dnia GIS - GisDay2017 przez Wydział Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu oraz Politechnikę Wrocławską. Kompozycja mapowa przedstawia bitwy, które odbyły się na terenie dolnego śląska w XI – XIX wieku. Bitwy są podzielone ze względu na wojny, w których się one toczyły. Treść prezentowana na mapie przedstawia informacje m.in. o miejscu i dacie bitwy, stronach biorących w walce i ich dowódcach, liczbie walczących i poległych, zwycięzcach, używanej broni, a także o sposobie upamiętnienia tego wydarzenia.

    typ: mapa
    Otwórz aplikację launch
  • Szpitale w województwie dolnośląskim

    Mapa wykonana w ramach Konkurs GISday 2022. Mapa prezentuje szpitale w województwie dolnośląskim zakwalifikowane do PSZ oraz pozostałe z podziałem na specjalizacje. PSZ, czyli system podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej, tzw. sieć szpitali, powstała w roku 2017. Szpitale zakwalifikowane do sieci zapewniają pacjentom, poza świadczeniami szpitalnymi, także opiekę specjalistyczną i świadczenia rehabilitacyjne, adekwatnie do stanu zdrowia pacjenta. Szpitale te udzielają świadczeń zdrowotnych w ramach umowy z NFZ. Szpitale, które znalazły się w sieci, są podzielone według sześciu poziomów systemu zabezpieczenia — od najbardziej podstawowych procedur medycznych po skomplikowane, wysokospecjalistyczne leczenie. Trzy poziomy podstawowe (I, II i III stopnia) obejmą szpitale o zasięgu lokalnym bądź regionalnym. Jeden poziom specjalistyczny dotyczy szpitali onkologicznych i pulmonologicznych, a drugi szpitali pediatrycznych. Najwyższy, ogólnopolski poziom jest przewidziany dla instytutów badawczych i szpitali klinicznych.

    typ: mapa
    Otwórz aplikację launch
  • Wodne atrakcje Dolnego Śląska

    Mapa wykonana na Konkurs GISday 2022. Mapa przedstawia atrakcje idealne dla miłośników sportów wodnych. Rejs? Spływ kajakowy? A może park wodny? Te oraz wiele innych atrakcji znajdziesz na tej mapie. Dane pozyskano m.in. z Oficjalnego Serwisu Turystycznego miasta Wrocław, Okręgowego Związku Żeglarskiego oraz strony internetowej infobasen.pl. Aktualność danych - marzec 2023.

    typ: mapa
    Otwórz aplikację launch
  • Schroniska dla zwierząt i ośrodki opieki nad dzikimi zwierzętami

    Konkurs GisDay 2019 - Mapa pn. „Schroniska dla zwierząt” jest pracą nagrodzoną IV edycji konkursu „DOLNY ŚLĄSK NA KOMPOZYCJI MAPOWEJ” organizowanego w ramach obchodów światowego dnia GIS - GisDay2019 przez Wydział Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu oraz Politechnikę Wrocławską. Autorką mapy jest Pani Aleksandra Bodylska. Na mapie przedstawione zostały schroniska, fundacje lub stowarzyszenia, w których zwierzęta różnych gatunków otoczone są podstawową opieką weterynaryjną. Mapę uzupełniono warstwą prezentującą dolnośląskie ośrodki leczenia i rehabilitacji dzikich zwierząt, która została przygotowana przez pracowników Wydziału Geodezji i Kartografii UMWD. Mapę zaktualizowano o instytucje świadczące usługi prawne w zakresie pomocy zwierzętom, jak również o stowarzyszenia i fundacje oferujące domy tymczasowe, a także hospicja dla zwierząt. Aktualność danych 2023 rok.

    typ: mapa
    Otwórz aplikację launch
  • Źródła energii

    Mapa konwencjonalnych i niekonwencjonalnych źródeł energii na Dolnym Śląsku. Nagrodzona praca w konkursie „Dolny Śląsk na kompozycji mapowej" organizowanego w ramach GisDay2018. Mapa przedstawia lokalizację konwencjonalnych i niekonwencjonalnych źródeł energii na Dolnym Śląsku. Dane dotyczące lokalizacji elektrowni zostały pozyskane z Urzędu Regulacji Energetyki.

    typ: mapa
    Otwórz aplikację launch
logo fundusze europejskie